گچ خاک

گچ خاک 

گچ خاک چیست ؟
گچ خاک از جمله مصالح ساختمانی میباشد که امروزه در گچکاری مورد استفاده قرار میگیرد، گچ خاک را معمولا به عنوان زیرکاری مورد استفاده قرار میگیرد،اگه این مرحله به خوبی اجرا نشود میتوان سبب ترک خوردگی و.. دیوار گچی ما شود،پس کیفیت این محصول حائز اهمیت میباشد که شرکت توسعه گچ متین تولید کننده با کیفیت گچ خاک و.. میباشد،برای مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

#) گچ خاک ماندگار :

گچ خاک ماندگار

گچ خاک ماندگار

از محصولات شرکت متین گچ میباشد،که دارای کیفیت بینظیرمیباشد،از جمله مزایای آن بدون ترک خوردگی،چسبندگی بالا،شفافیت و… برای سفارش این محصول لطفا با ما در تماس باشید.

#) روش ساخت گچ خاک :

گچ خاک

در مرحله اول به مقدار کافی آب را درون استامبولی میریزیم و در مرحله‌ی دوم مقداری گچ و خاک را که بسته به کیفیت و زودگیر یا دیرگیر بودن گچ است را به آب اضافه می‌ کنیم هر چه گچ مرغوب تر باشد می توانیم خاک رس بیش تری را به آن اضافه کنیم که به طور کلی با یک کیسه گچ 40کیلویی می‌ توان مسافت 2.8متر مربع را گچ خاک کرد . قابل ذکر است که ملات گچ خاک نسبت به ملات گچ دیرگیر تر است به همین دلیل بناها زمان بیشتری دارند تا از آن استفاده کنند  

#)کاربرد گچ خاک :

معمولا در زیر سازی دیوار استفاده می شود، یعنی بعد از صاف شدن دیوار با گچ خاک دیگر لازم نیست گچ بیش تری مصرف شود تا سطوح نامنظم دیوار پنهان شوند فقط با کشیدن یک لایه نازک از گچ سطحی صاف و زیبا حاصل می شود با این تفاسیر در این حالت ما هزینه کمتری هم متحول می شویم  از دیگر کاربردهای آن این است که وقتی مهندسین تاسیسات برای لوله کشی گاز شیارهایی بر روی دیوار ایجاد می کنند با این روش آسیب کمتری به دیوار می رسد و ظاهر قبلی آن را می توان به راحتی بازگردانیم.

#)فواید استفاده گچ خاک نسبت به گچ

همانطور که میدونید برای تولید گچ، سنگ گچ را به کارخانه ارسال و پس از مراحلی به گچ تبدیل می‌شود که این عملیات هزینه‌هایی را بر جای می گذارد اما خاک رس را می توان بعد از استخراج به بازار عرضه کرد به دین ترتیب خاک رس هزینه‌ی کمتری را بر جای می گذارد به همین دلیل بناها با مخلوط کردن گچ و خاک ملات گچ خاک را بوجود آورده که موجب کاهش هزینه و دیگر فوایدی که در ادامه به  آن می پردازیم شد.