گچ صنعتی

گچ صنعتی

گچ صنعتي چیست : بعد از کاربرد گچ در صنعت ساختمان سازی بیشترین کاربرد آن در صنعت است که بطور كلي گچي است با ساختمان مولكولي نيم هيدرات.

کاربرد گچ صنعتی

صنعت ساختمان: بخش عمده مصرف گچ صنعتی در ساختمان سازی است. که در حدود 80درصد در سفیدکاری،گچبری،و… کاربرد دارد. برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

صنعت پزشکی: تولید انواع قالب دندان و رشد مخمرها

صنعت کاغذ سازی: سبب شفاف تر شدن کاغذ میشود.

صنعت کشاورزی: بهینه سازی زمین های کشاورزی، تولید سم و کود شیمیایی

گچ صنعتی توسعه گچ متین

شرکت توسعه گچ متین بزرگترین تولید کننده انواع گچ از جمله گچ ضد آب آتان، گچ ضد حریق آترین، سوپر گچ متین، گچ بارز، ناب میکرونیزه و… که هر کدوم از این محصولات کاربردهای متفاوتی دارن. برای مشاهده تمام محصولات اینجا کلیک کنید.

گچ خط کشی

یکی از کاربردهای گچ در صنعت جوشکاری و فلزکاری برای نشانه گذاری بر روی فلز استفاده میشود، جنس این نوع گچ از Talk است که به این نوع محصول گچ خط کشی صنعتی می گویند. Talc حاوی ترکیبات هیدرات منیزیم سیلیکات است که به خوبی بر روی فلزات اثر بر جای گذاشته و برش فلزات را آسان می کند.

کارخانه گچ

امروزه کارخانه جاتی زیادی هستن که به تولید گچ پرداختن.ایران با دارا بودن 900 میلیون تن ذخایر سنگ گچ بیشترین ذخایر سنگ گچ در دنیا را دارد میباشد اما با این وجود کشورهای چون آمریکا و چین در صدر تولید کنندگان قرار دارند و پس از آن ایران در جیایگاه سوم قرار دارد. اما ایران کمتر از سه درصد بازار گچ جهان را در اختیار دارد. بنظورتون دلیل آن چیست؟!
بیش از ده درصد از تولیدات گچ دنیا متعلق به ایران است اما متاسفانه به خاطر افت کیفی تولیدات داخلی و بالا بودن هزینه‌های تولید و کمبود سرمایه‌گذاری در کشور این کالا نتوانسته جایگاه خود را در دنیا به دست آورد. این در حالی است که کارشناسان اعتقاد دارند با توجه به ظرفیت موجود کشور، ایران می‌تواند نخستین تولیدکننده و بزرگ‌ترین صادرکننده گچ در دنیا باشد.
شرکت توسعه گچ متین یکی از بزرگترین و با کیفیت ترین تولید کنندگان گچ در آسیا است که همواره می کشود سهم ایران رو در دنیا افزایش داده. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما در تماس باشید.

 

تأمین کنندگان در این صنعت

عبارتنداز: سنگ گچ که مهمترین بخش هست توسط معدنها، سازندگان و واردکنندگان قطعات و تجهیزات، بخش خدمات که شامل: خدمات آموزشی و بهداشتی، خدمات انبارداری، خدمات حمل و نقل و… میباشند

ورود به صنعت گچ:

طبق مصاحبه های صورت گرفته ورود به صنعت گچ  آسان و بدون هیچ گونه موانع دشوار و در فاصله زمانی بین 3 تا 5 ماه جهت تحقیقات و ارزیابی اولیه ی طرح  امکان پذیر است و به هزینه اولیه ای در حدود 500 تا 600 میلیون تومان  نیازمند است. برای حداقل ظرفیت بین 5/3 تا 5 میلیارد تومان سرمایه گذاری مستقیم و دوره ساخت و آماده سازی برای 12 تا 18 ماه که البته این ارقام بدون احتساب ارزش تجهیزات و ماشین آلات در جهت جلوگیری از آلودگی زیست محیطی است نیاز می باشد.

 خروج از صنعت گچ :

خروج از صنعت گچ  دشوار است و امکان انتقال مالکیت و سهام به جهت تجهیزات خاص سخت و دشوار میباشد.

کالای جایگزین گچ

در حال حاضر برای گچ کالای جایگزینی وجود ندارد ولی در آینده با پیشرفت تکنولوژی این امکان وجود دارد.

بیشترین مصرف گچ

بطور کلی بیش از 98% گچ مصرفی در ایران در صنایع ساختمانی به کار می رود و سایر مصارف گوناگون گچ شاید از 2 درصد تجاوز نکند. پس این امر نشان میده که بازار گچ وابسته به ساختمان سازی میباشد.