گچ ساختمانی

گچ ساختمانی

گچ ساختمانی

گچ ساختمانی چیست!؟

همانطور که میدونیم بیشترین مصرف گچ امروزه در صنعت ساختمان سازی است. این محصول از پختن سنگ گچ در دمای 180 درجه سانتی گراد بدست میاد. سنگ گچ پس از پخته شدن در این حرارت 75 درصد از آب خود را از دست می دهد و به گچ ساختمانی تبدیل می شود. کاربرد اصلی گچ پخته شده برای گچکاری داخل ساختمان است. خوب اگر یک ساختمان را تصور کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که گچ بیشترین مصرف در ساختمان سازی دارد. اگر دیوارهای ساختمان،سقف ساختمان،گچبری و… رو نگاه کنیم سرتاسر گچ را خواهیم دید. شاید با خودتون بگین با پیشرفت علم و تکنولوژی این درصدها کمتر خواهد شد ولی عکس این حرف داره اتفاق می افتد. در واقع با پیشرفت علم و تکنولوژی دامنه مصرف گچ در ساختمان سازی بیشتر شده است. اگه بخواهم براتون مثالی بزنم میپردازیم به گچ ضد آب،در زمان نچندان دور یکی از معایب گچ ضد آب نبودن اون بودد.خوب بعد هم نیست از گچ ضد حریق هم حرف بزنیم امروزه با اومدن گچ ضد حریق خیالمون از آتش گرفتن ساختمان راحت شده. 

انواع گچ ساختمانی

-) بدون مواد افزودنی: همانطور که در بالا اشاره کردم با پیشرفت تکنولوژی صنعت گچ گسترده شده است در واقع به ماهیت اصلی گچ چیزی اضافه نشده بلکه موادی افزودنی اضافه شده است که امروزه گچ صنعتی کاربرد زیادی دارد،که گچ ساختمانی بدون مواد افزودنی دارای خواص مورد نظر مانند گیرایش اولیه نسبتا کوتاه و گیرایش ثانویه مناسب سرعت کار گچکار، با اختیار کردن دانه بندی مناسب بدون افزایش هر گونه مواد افزودنی یا مواد اضافه شونده قابل استفاده است.

-)با مواد افزودنی:  با توجه به نیاز در بعضی موارد، جهت بدست آوردن مشخصات و خواص ویژه ای می توان به گچ مواد افزودنی اضافه کرد که ویژگی های مثبتی به آن اضافه شود/ در زیر به برخی از انواع گچ ساختمانی میپردازیم.

1- گچ مرمر: حرارت در تولید این محصولی بالاست که گچی بدون آب مولکولی بدست میاد که با محلول مخلوط شده و مجددا پخته می‌شود و در مقابل رطوبت مقاوم است.

2-گچ میکرونیزه: به نسبت گچ های معمولی کاربرد فراوانی دارد و برای قالب گیری،سفیدکاری دیوار،مجسمه سازی، گچبری و تولید گچ پلیمری و ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد. ذرات این محصول بسیار ریز و در حدود ۱۷۵ میکرون می باشند.

3- گچ سفیدکاری: یکی از پرکاربرد ترین انواع گچ در ساختمان گچ سفیدکاری است. برای مشاهده انواع محصولات گچ مخصوص سفیدکاری اینجا کلیک کنید.

4- گچ سیوا: گچ سیوا از ترکیب گچ میکرونیزه با افزودنی های خاص تولید می شود. گچ سیوا نسبت به گچ های دیگر مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارد و ضریب انتقال صوتی و حرارتی آن کمتر است.

5-گچ ساتن : از بهترین انواع گچ پرداخت گچ ساتن میباشد. گچ ساتن برای سفیدکاری لایه نهایی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قیمت گچ ساختمانی 

همانطور که میدونید گچ های ساختمانی به روش های مختلف تولید میشوند در واقع به بعضی از این محصولات برای کیفیت بیشتر افزودنی های اضافه میشود که باعث بالا رفتن قیمت میشود. این ضرب المثل قدیمی رو حتما شنیدین که میگن هر قدر پول بدین آش بخورین این قضیه مثل همون است. پیشنهاد میکنم اگر دنبال کیفیت هستید از محصول با کیفیت استفاده کیند.

برای تماس با ما لطفا اینجا کلیک کنید.