گچکاری

گچکاری 

یکی از مواردی است که برای رسیدن به یک تغییر دکوراسیون اساسی در منزل به عنوان پایه ای ترین اصل مدنظر قرار داده می شود و جز کارهای اولیه در طراحی داخلی ساختمان محسوب می‌شود. برای خروجی مناسب از گچکاری چه در زمینه گچبری و… کیفیت گچ مهم است/

گچکاری چیست

این فرآیند از جمله کارهای اولیه در طراحی داخلی ساختمان به شمار میاد. برای اینکه بتوانیم هر کار تزئینی را روی سقف و دیوارها و دیگر اجزای ساختمان انجام دهیم، باید این سطوح گچ کاری شده باشند. هرچند گچ کاری ساختمان مهارت ساده‌ای نیست؛ البته با تلاش و تجربه در زمان کوتاهی میتوانیم یک گچکار خوب باشیم. در گچکاری انواع گچ و انواع روش گچکاری پیاده سازی میشوند، مانند گچ گیپتون،گچ پرداخت،گچ ضدآب،گچ صنعتی و… و انواع روشهای گچبری را میتوان نام برد.

*برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات ما لطفا با تماس بگیرین*

گچکاری مدرن

در دنیای امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد تحولات در زمینه صنعت گچ بوده ایم. یکی از این تحولات ظهور گچ‌های پلیمری و دستگاه‌های گچ پاش می‌باشیم که کاربردهای بسیار فراوانی دارند.

گچ کاری یک فرآینده سلسله مراتب هست در که در سلسله مراتب زیر به فعالیت میپردازید :
الف) زیرکاری : ابتدا استادکار زیر کاری کار خود را آماده میکند. (گچ خاک)
ب) رویه کاری : رویه کاری اولیه که اهمیت بالای دارد زیرا باعث ممانعت از ایجاد لکه ناشی از عوامل شیمیایی در قالب شوره و زردی میباشد.
ت) رویه کاری میانه : تحت پوشش قرار دادن زیرکاری (گچ خاک).
ث) سفیدکاری نهایی : سفیدکاری با توجه به فرآیند براق کاری و پرداخت گچ انجام میشود.

آماده کردن گچ برای گچ کاری

اولین مرحله برای گچ کاری ساختمان،آماده کردن گچ است. قطعا مخلوط کردن گچ و آب در ابتدا کار ساده‌ای به نظر می‌آید؛ اما این فرآیند ترفندهای خاص خودش را دارد که برای یک گچکاری بدرستی باید انجام شود. باید گچ را به آب اضافه کنید؛ در این صورت کنترل بیشتری روی میزان گچ مصرفی خواهید داشت. برای افزایش کیفیت گچ کاری از آب شیرین استفاده کنید و گچ را به آرامی به آن اضافه کنید. مخلوط آب و گچ را باید خوب هم بزنید تا گچ گلوله نشود و در مخلوط نهایی هم حبابی ایجاد نشود.

آموزش گچکاری

برای این کار ابتدا باید وسایل  را تهیه و آماده کنیم مانند استامبولی، شمشه، کاردک، ماله و… سپس به میزان لازم در استامبولی آب ریخته می شود و بعد از آن گچ مرغوب به آن اضافه می شود و بعد از حل شدن و گرفتن گچ با استفاده از ماله دیوار سفیدکاری می شود که امروزه به این عمل که در بالا ذکر شد گچبری دستی یا سنتی می گویند در حال حاضر در اکثر هتل‌ها، ادارات و ساختمان‌ها از گچبری مدرن استفاده می شود در این نوع گچبری هنرمندان گچکار تصاویر و اشکال زیبا و تماشایی را بوجود می آورند

علل ترک خوردن گچ در گچ کاری :

۱- نباید مقدار گچی که میخواهیم در آب مخلوط کنیم خیلی کم باشد. ابتدا باید پیمان مورد نظر رو بدست بیاوریم.

۲- اگر میزان کلفتی گچ که روی دیوار می‌کشیم از ۷-۸ سانتی متر بیشتر باشد و آنرا در یک نوبت بکشیم، لایه های روی گچ در اثر مجاورت با هوا به ندرت خشک می‌شوند. 

۳- اگر در فصل سرما و درجات زیر صفر اقدام به گچ کاری کنیم و آب ملات گچ، قبل از انبساط و سخت شدن گچ، یخ بزند، باعث ترک خوردن گچ میشود.

 اگر برای صادرات گچ یا مصالح فروشیتون یا بنای که در حال ساخت آن هستین دنبال محصولات گچ با کیفیت هستین اینجا کلیک کنید.

گچکاری اصولی چه ویژگی های دارد؟

اگر بر اساس اصول استاندارد صورت بگیرد می توانیم به مزایای از جمله عایقی مناسب در برابر گرما و سرما، عدم مقاومت در برابر رطوبت، قابلیت ترکیب با پودرهای رنگی، ضد حریق، ایجاد سطوح صاف و هموار و قابلیت رنگ پذیری آن ها اشاره ای داشته باشیم

نکاتی که باید در زمان قرار داد گچکاری به آن توجه شود!

در هر زمینه و شغلی بهتر است در همون ابتدا همه چیز مشخص شود ولی بهتر است که صفر تا صد کار ساختمانی و.. را به دست یک استادکار بسپارید تا کار شما سریع‌تر و با کیفیت تر به انجام برسد.

پرسش و پاسخ های متداول برای گچکاری

برای ساختمان های نو ساز گچ کار پس از زیر سازی و سفت کار به انجام میرسد.زمانی این عمل برای خانه های قدیمی مناسب است که گچ ترک خورده باشد و نیاز به مرمت و بازسازی آن ها باشد.

 امید  است راهنمایی های ارائه شده برای بهترین و ایده ال ترین گچکاری مفید واقع شده باشد.

گچ متین

گچ متین