گچبری | آموزش انواع روش گچبری

گچبری

آموزش گچبری با گچ متین، انواع روش گچبری مدرن و سنتی …

در ادامه انواع روش و آموزش بیشتر روشها و عکسهای زیبای از هنر گچبری تقدیم شما کاربران عزیز میشود.

 

گچبری چیست ؟

به عمل بریدن گچ و ایجاد اشکال مختلف با آن را گچبری گویند که به 2 دسته اصلی گچ بری مدن و گچ بری سنتی تقسیم میشود،گچ بری در واقع یک فرآیند ذهنی و عملیاتی هست،پس علاوه برتجربه و خلاقیت یک استادکار نیازمند محصولات گچ با کیفیت نیز خواهد بود برای مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.در اینجا ما سعی داریم بیشتر روشهای گچبری رو بصورت فیلم و عکس آموزش بدیم.برای داشتن مهارت لازم، علاوه بر مشاهده انواع فیلم آموزشی نیازمند تجربه عملی نیز خواهید بود.

روشهای گچبری:

امروزه این هنر به روش های مختلف از جمله گچبری پیش ساخته،گچ بری سقف ساده، گچ بری نور مخفی،دور لوستر،ارک اپن،قاب سقف،گلویی،ستون،قاشقی،دور لامپی،کلاسیک،لاکچری، گچبری سقف مورد استفاده قرار میگیرد.به  روش قدیمی این هنر گچبری سنتی (دستی) گفته میشود.

آموزش ملات گچ:

بهترین روش برای پیدا کردن مقدار آب و گچ،که بهترین ملات رو برای ما به وجود آورد این است که چندبار تست کنیم.بهترین زمان استفاده از ملات وقتی است که به صورت خمیری شکل باشد.

گچبری مدرن:

از زمان های بسیار دور تا به امروز از هنر گچ بری مدرن برای تزیینات دکوراسیون داخلی استفاده می شود. البته استفاده از این سبک هنر در زمان های گذشته معایبی داشته است که خوشبختانه امروزه تمامی آن ها رفع شده است و هرکسی می تواند برای تزیین دکور و طراحی داخلی خود از این سبک معماری استفاده کند.

1) آموزش گچ بری پیش ساخته :

از جمله مزایای روش گچ بری پیش ساخته:1-نصب سریع وآسان 2- زیبایی منزل 3-امکان عبور تجهیزات ساختمانی به آسانی 4-قابل نصب بر روی هر سطح 5-راحتی در تعویض و سرعت در اجرا و…

2) آموزش گچ بری سقف

 
 
از گذشته تا به امروز سقف ها یکی از قسمت های مورد توجه معماران ایرانی بوده است،به منظور جذابیت بیشتر اتاق پذیرایی در اغلب منازل ایرانی به چشم می خورد،علاوه بر پذیرایی از گچ بری می توان در مکان های مختلفی از سقف ساختمان نظیر سقف آشپزخانه و سقف اتاق خواب استفاده کرد.

3- آموزش گچبری نور مخفی

موارد استفاده نور مخفی عموما در داخل سقف های کاذب، گچبری های داخل سقف و دیوار، کناف و سازه های سقفی و دیواری ساختمانی است. همچنین از کاربرد های دیگر نور مخفی، اجرای سازه های دکوراتیو و ویترینی است.

4) عکسهای گچبری:

 

-)ابزارهای طراحی

متداولترین وسیله برای طراحی،مداد و کاغذ است. با ابزار خوب کار بهتر می توان انجام داد. کاغذ نسبتا ضخیم و زبر، مواد نرم،پاک کن،تیغ،تخته شناسی، و چمد عدد پونز از جمله لوازم اولیه است که هر هنر جو باید همراه داشته باشد.

-) قلم‌های مخصوص کشوزنی:

قلم های مخصوص کشوزنی در اشکال مختلف وجود دارند که عبارتند از ابزار سینه کفتری، برگی کوچک، خودزنی، ابزار سینه کفتری بزرگ و ابزار ریسه خرمایی، ابزار گرده ماهی و سایر اشکال موردنظر که در کشوزنی به تناسب طرحهایی که در نقشه طراحی گردید میتوان از آن در موارد مختلف گچبری استفاده نمود.