گچ متین

گچ ضد حریق چیست؟

دنیای مدرن امروز و پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده است تا زندگی بسیار ساده تر از گذشته برای بشریت به چرخه خود ادامه دهد. از وسایل بسیار زیادی برای تنوع دادن به دکوراسیون های داخلی و نمای یک ساختمان استفاده شده است. از همین رو در صنعت طراحی و ساخت و ساز نیز پیشرفت های شگفت انگیزی را شاهد هستیم. لوازم اولیه ای که برای ساخت و طرح ریزی اولیه یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد اولین پارامتری است که باید بسیار به آن توجه شود. به همین خاطر مصالح ساختمانی بسیار متفاوتی به نسبت گذشته در رده تولیدات کشورهای اروپایی در کشور عزیزمان ایران تهیه و تولید شده است. یکی از این مصالح اولیه گچ ضد حریق نام دارد. گچ نمونه های بسیار زیادی دارد گچ ضد آب، گچ عایق صدا، گچ قابل شستشو و بسیاری موارد دیگر که تغیر شگرفی را در ساخت ساختمان ها پدید آورده است. در مطلب پیش رو سعی بر آن داریم تا شما را با گچ ضد حریق و کاربرد آن بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

گچ ضد حریق

یکی از متریال ها ی اصلی که برای ساخت یک ساحتمان از آن استفاده می شود گچ ساختمانی است. به همین خاطر این محصول در انواع بسیاری تولید شده است. گچ ضد حریق این مهم را برای ساختمان فراهم می آورد که در برابر حرارت های بسیار بالا مقاوم تر از سایر گچ های سنتی از ساختمان محافظت کنند. شیوه نگهداری از ساختمان با استفاده از این گچ به صورتی است که از ریزش ساختمان در مدت زمان بیشتری محافظت می کند. از این گچ برای ستون ها و پایه های اصلی ساختمان استفاده می شود. علاوه بر آن با بهره گرفتن از آن برای دیوار پوش ها آجرهای ساختمان نیز عایق مناسب تری برای گرما محسوب می شوند. به شکلی که با مقاوم بودن در برابر گرما با درجه حرارت بالا این امکان را به افراد می دهد که تایم بیشتری برای نجات خود از ساختمان در حال حریق داشته باشند. مقاومت بالای گچ در برابر حرارت از ریختن آجر های ساختمان و تغیر شکل دادن آن ها تا زمان بیشتر محافظت می کند. گچ های مقاوم در برابر آتش بر اساس دانش و تجربیات متخصصان ایرانی با کیفیت و مقاومت محصولات خارجی تهیه و تولید شده است.

چرا گچ ضد حریق آترین :

آترین یکی از بهترین محصولات ضدآتش و رطوبت میباشد که با تکنولوژی بسیار بالا و پیچیده درست میشود.

مشخصات گچ آترین :

در تولید گچ ضد حریق آترین پس از دانه بندی ابتدا دانه های درشت تر را با کوره هایبرن و دانه های ریزتر که به آن خاک گچ هم گفته میشود را را با کوره لوبرن بصورت مجزا و حرارت غیر مستقیم پخت کرده و سپس محصول خروجی از دو کوره را بایکدیگر مخلوط میکنیم تا برای آسیاب آماده شود.

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست