دیوار گچی

دیوار گچی

بلوكهاي گچي : بلوكهاي گچي قطعات سبكي هستند كه از گچ ساختماني، مـواد افزودنـي، مواد پركننده يا مواد متخلخل كننده يا بدون آنهـا سـاخته مـي شـوند . ايـن قطعـات بـراي جداسازي فضاهاي داخلي ساختمان به كار مي روند.
1- بلوكهاي گچي به شكل مكعب مستطيل با سطوح كاملاً صاف بوده و محل تماس ايـنقطعات بر روي يكديگر به صورت كام و زبانه يا ساده مي باشد.
2- بلوكهاي گچي در سه نوع متخلخل، نوع يك و نوع دو توليد مي شوند كه اختلاف آنها در وزن مخصوص است.
3- مواد پركننده و افزودني مصرفي در ساخت بلوكهاي گچـي نبايـد معـايبي در كيفيـت بلوكها مانند شكفته شدن و يا شوره زدن ايجاد نمايد.

دیوار گچی پیش ساخته چیست ؟

از بهترین تولید کنندگان دیوار گچی پیش ساخته در سرار کشور شرکت توسعه گچ متین میباشد، که محصولات خود را به سایر کشورها نیز صادر می کند. دیوار گچی پیش ساخته موجب حذف دیوارهای چینی (به روش سنتی ساخته می شوند و به ملات‌های پایه سیمانی نیاز دارند) شده است به این دلیل که دیوار گچی پیش ساخته دارای تمامی خصوصیات یک دیوار کاملا حرفه‌یی میباشد که این خصوصیات عبارتند از وزن کم، ارزان بودن، نصب آسان، استحکام بالا، عایق صوتی بالا، عایق حرارتی زیاد، ضد زلزله، ضد آب بودن و اشغال فضای کمتر (که باعث می شود در اتاق‌ها فضای بیشتری را داشته باشیم) میباشد در ضمن نصب کاشی، کاغذ دیواری و رنگ کاری نیز به آسانی بر روی دیوار گچی انجام می شود.

مزایای دیوار گچی پیش ساخته :

1- کاهش هزینه 35 تا 50 درصدی از نظر گچ، سیمان و حتی کارگر
2- کاهش اتلاف وقت به هنگام نصب دیوار گچی
3- مقاومت و استحکام بالا به عنوان مثال اگر دیوارگچی تا ارتفاع سه متر بسازیم توانایی تحمل هر مقدار فشار باری را دارد
4- عایق صوتی بالا
5- عایق حرارتی مناسب که اگر شعله را به صورت مستقیم بگیرم تا 30دقیقه دوام می آورد
6- نصب کاشی به دیوار گچی
7- رنگ کردن و یا چسپاندن کاغذ دیواری
8- مقاومت بالا در برابر آب
9- ایجاد فضای خالی بیشتر بین دو مکان درون ساختمان

روش نصب دیوار گچی :

در ابتدا باید محل مورد نظر را تمیز و خط کشی کرد سپس ملات را در محل مورد نظر ریخته و تراز شود.روش تهیه ملات برای نصب دیوار گچی فقط 1% وزن گچ سریش را با ملات گچ معمولی مخلوط کنید سپس محل مورد نظر را تمیز، خط کشی و تراز کنید در ضمن به هنگام نصب فاق را به سمت بالا و زبانه را در ردیف اول با اره برش دهید پس از چیدن ردیف اول در ردیف‌های بعدی بلوک‌های گچی نباید منطبق بر روی هم قرار گیرند بلکه بعضی از آنها را با اره برش داده و سپس در کنار هم بر روی سطح مورد نظر با زدن چکش پلاستیکی فاق و زبانه را چفت و بست کنید بقیه ردیف‌ها را با همین روند ادامه دهید اما باید ردیف آخر که به سقف اتصال پیدا می کند به صورت اریب برش دهید تا از یک سمت نیروی سقف به بیرون انتقال پیدا کند و از سمت دیگر نصب بلوک به راحتی انجام شود در آخر محل خالی شده را با گچ پر کنید

مشخصات دیوار گچی :

شرکت توسعه گچ متین انواع مختلفی از دیوار گچی را در ابعاد متفاوت تولید می کند که در این بین ابعاد بلوک گچی با استاندارد را نیز تعیین کرده است.

1- توپر(سنگین) که تقریبا 22 کیلوگرم وزن دارد
2- توخالی(سبک) که تقریبا 16 کیلوگرم وزن دارد
3- مقاومت خمشی 20 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
4- مقاومت فشاری 40 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
5- مقاومت در برابر ضربه 100 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
6- در ضخامت‌های 60، 70، 80، 90 و 100 میلی متر تولید می شوند. ضخامت استاندارد برای دیوار گچی 80 میلی متر میباشد
7- عرض 500 میلی متر
8- طول 666 میلی متر

طرز تهیه دیوار گچی :

برای تهیه بلوک گچی با کیفیت از شرکت توسعه گچ متین و آگاهی از روش ارسال و قیمت آن می توانید با ما در تماس باشید.