دیوار گچی

بلوک گچی

دیوار گچی

بلوک های گچی برای ساخت پارتیشن های داخلی و قسمت های دیواره طراحی شده اند. آنها کاملا از گچ طبیعی  و بدون هیچگونه ماده شیمیایی یا سایر مواد افزودنی شیمیایی تشکیل شده اند و کاملا با محیط زیست سازگار هستند. آنها به طور گسترده در برنامه های کاربردی  ساختمان سازی سبز مورد استفاده قرار می گیرند. دیوار گچي قطعات سبكي هستند كه از گچ ساختماني، مـواد افزودنـي، مواد پركننده يا مواد متخلخل كننده يا بدون آنهـا سـاخته مـي شـوند.

خرید بلوکهای گچی || خرید دیوار گچی

ما از بزرگترین و با کیفیت ترین تولیدکنندگان این محصول هستیم برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید لطفا با شماره 303030 33 023 تماس حاصل بفرمائید.

دیوار گچی پیش ساخته چیست ؟

 دیوار گچی پیش ساخته موجب حذف دیوارهای چینی (به روش سنتی ساخته می شوند و به ملات‌های پایه سیمانی نیاز دارند) شده است به این دلیل که دیوار گچی پیش ساخته دارای تمامی خصوصیات یک دیوار کاملا حرفه‌یی میباشد که این خصوصیات عبارتند از وزن کم، ارزان بودن، نصب آسان، استحکام بالا، عایق صوتی بالا، عایق حرارتی زیاد، ضد زلزله، ضد آب بودن و اشغال فضای کمتر (که باعث می شود در اتاق‌ها فضای بیشتری را داشته باشیم) میباشد در ضمن نصب کاشی، کاغذ دیواری و رنگ کاری نیز به آسانی بر روی دیوار گچی انجام می شود.

دیوار گچی


مطالب بیشتر


آموزش گچبری

آموزش گچکاری

قیمت گچ سمنان

روش تولید صفحات روکش دار :

ابتدا با اضافه کردن مواد افزودنی به گچ و مخلوط کرن آن با آب روی کاغذ پانل ریخته می شود سپس سمت دیگر پانل روی خمیر گچ قرار می گیرد در همین زمان ضخامت پانل تعیین می شود. در طول خط تولید گچ گیرش اولیه و ثانویه را انجام می دهد و در مرحله بعد چابگر مشخصات پانل را پشت آن تایپ کرده و پانل با طول تعیین شده برش داده می شود.پانل ها وارد دستگاه خشک کن شده و آب اضافی آنها تبخیر می  شود و پس از آن به صورت پالت بسته بندی شده و به صورت قابل استفاده ارائه می گردد 

 

کاربرد بلوک گچی

 • سرعت در اجرا : زبانه و شیارهای موجود در هر چهار طرف امکان نصب آسان و کامل بلوکهای گچ را برای تکمیل سریع دیواره های پارتیشن فراهم می کند.
 •  عملکرد فنی : عدم وجود اتصالات ملات، فشردگی بلوک به هنگام تولید و کیفیت غیر قابل انکار گچ طبیعی باعث شده به مقاومت در برابر آتش و مقادیر حرارتی و صوتی به دیوار را افزایش دهد.
 •  ایدهآل برای شرایط رطوبتی : به علت جذب رطوبت بسیار کم آن، برای استفاده در مواقعی با رطوبت بالا مانند حمام، آشپزخانه و زیر زمین ایده آل است.
 • بدون اتلاف زمان : ساخت و ساز به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام می شود.
 •  خشک شدن سریع روکش: خشک شدن روکش (ضخامت 1-2 سانتی متر) ممکن است روز بعد اتمام یابد و بعد از آن میتوانیم عملیات رنگ کاری را انجام دهیم بنابراین کار می تواند فقط در چند روز به پایان برسد

 

روش نصب دیوار گچی :

در ابتدا باید محل مورد نظر را تمیز و خط کشی کرد سپس ملات را در محل مورد نظر ریخته و تراز شود.روش تهیه ملات برای نصب دیوار گچی فقط 1% وزن گچ سریش را با ملات گچ معمولی مخلوط کنید سپس محل مورد نظر را تمیز، خط کشی و تراز کنید در ضمن به هنگام نصب فاق را به سمت بالا و زبانه را در ردیف اول با اره برش دهید پس از چیدن ردیف اول در ردیف‌های بعدی بلوک‌های گچی نباید منطبق بر روی هم قرار گیرند بلکه بعضی از آنها را با اره برش داده و سپس در کنار هم بر روی سطح مورد نظر با زدن چکش پلاستیکی فاق و زبانه را چفت و بست کنید بقیه ردیف‌ها را با همین روند ادامه دهید اما باید ردیف آخر که به سقف اتصال پیدا می کند به صورت اریب برش دهید تا از یک سمت نیروی سقف به بیرون انتقال پیدا کند و از سمت دیگر نصب بلوک به راحتی انجام شود در آخر محل خالی شده را با گچ پر کنید

مشخصات دیوار گچی پیش ساخته :

شرکت توسعه گچ متین انواع مختلفی از این محصولات را در ابعاد متفاوت تولید می کند:

 • توپر(سنگین) که تقریبا 22 کیلوگرم
 • توخالی(سبک) که تقریبا 16 کیلوگرم
 • مقاومت خمشی 20 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
 • مقاومت فشاری 40 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
 • مقاومت در برابر ضربه 100 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
 • و…

تاریخچه بلوک گچی :

در سال 1916  این محصول برای اولین بار تولید شد اما در آن زمان استقبال خوبی از بلوک گچی نشد تا اینکه جنگ جهانی دوم شروع شد و بسیاری از خانه ها ویران شدند در این زمان مردم به دنبال خانه های ارزان و سبک بودند که این سیستم با دارا بودن این مزایا مورد توجه مردم قرار گرفت و بسیاری از افراد با این سیستم خانههایشان را ساختند امروزه نیز بخش عمده ایی از ساختمان های کشورهای پیشرفته از این سیستم استفاده شده است.