گچ متین

زمان گیرش اولیه و ثانویه گچ ساختمانی – خشک شدن گچ

زمان گیرش اولیه و نهایی گچ ساختمانی بنا به نحوه تولید،کاربرد و فرهنگ مصرف آن متفاوت است. در گچ های معمولی و میکرونیزه که بین مش 20تا100 تولید میشود،زمان گیرش پایین بوده مثلا برای گچ با مش 40 ، حدودا بین 5 الی 7 دقیقه می باشد. اما درگچ های پلیمری پاششی(مخصوص گچکاری با دستگاه گچپاش) مانند سیوا پاششی و دستی و ساتن دستی،حداقل 60دقیقه میباشد.

آزمایش تعیین زمان گیرش استاندارد با روش دستگاه سوزنی-ویکات

این روش طبق استانداردهای کشور آلمان میباشد که در مواقعی که در گچ مواد افزودنی باشد،کاربرد دارد. مخلوط آب و گچ را حاضر کرده و آن را در استوانه لاستیکی که قطر بزرگ آن روی شیشه است،میریزیم. با آزاد کردن اهرم دستگاه،به آهستگی سوزن دستگاه روی سطح گچ قرار میگیرد. فواصل فروبردن سوزن در سطح گچ نباید از 12 میلیمتر کمتر باشد. زمان گیرایش اولیه زمانی است که سوزن دستگاه در 18 میلیمتر بالای صفحه شیشه ای ثابت بماند. زمان مورد نظر از ابتدای مخلوط کردن گچ در بشر، محاسبه میشود.

واحد توسعه،تحقیق،آزمایش شرکت توسعه گچ متین دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه های روز دنیا و با کادری مجرب وکار آزموده قادر است مقدار آب موجود در سنگ خام، زمان گیرش اولیه وثانویه محصولات، مقدار رطوبت موجود در محصولات،مش و دانه بندی به همراه مقاومت خمشی وفشاری محصولات خود را همزمان با تولید اندازه گیری نماید.شرکت توسعه گچ متین با داشتن این آزمایشگاه توانایی تولید بهترین ومرغوبترین گچ ساختمانی وصنعتی را جهت جلب رضایت شما مشتریان عزیز را دارد.

فهرست